Please update your Flash Player to view content.
Ad Astra Kategoria: Polska i Czechy razem w Europie
Opublikowano: 02 styczeń 2014
Drukuj

Czy polskie i czeskie firmy mogą konkurować z europejskimi partnerami? Czy branża turystyczna może znacząco wpływać na lokalny biznes? Na te i wiele innych pytań staraliśmy się odpowiedzieć przy okazji realizacji materiałów z cyklu „Polska i Czechy – razem w Europie”.

W ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Forum Polsko-Czeskie: wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich” odwiedziliśmy z naszą kamerą wiele miejsc, w celu poznania różnic i podobieństw na polsko-czeskim pograniczu. Podpytywaliśmy lokalne firmy, czy chętnie korzystają z dotacji z różnych programów Unii Europejskiej i czy dzięki temu zwiększyła się ich konkurencyjność na rynku lokalnym. Bardzo szybko okazało się, że wielu przedsiębiorców chętnie odwiedza Punkty Informacji Turystycznych. Dzięki tej współpracy możliwa jest promocja np. czeskich wyciągów narciarskich w Nysie, Kłodzku, czy Wrocławiu. W dodatku przedsiębiorców to nic nie kosztuje, a wiadomo – reklama dźwignią handlu. 

<zobacz linki do filmów>

Oddajemy do Państwa dyspozycji 7 odcinków, które utrzymaliśmy w konwencji turystyki, bo to ta dziedzina może w niedługim czasie zmienić obraz nawet całej Opolszczyzny. Dowiecie się Państwo, gdzie szukać pomocy przy planowaniu wycieczek w ciekawe miejsca. Podpowiemy, gdzie można skosztować przysmaków kuchni lokalnej, gdzie skorzystać z odnowy biologicznej i uzyskać schronienie przed dalszą podróżą.

W ramach projektu „Polska i Czechy - razem w Europie” zorganizowaliśmy również konferencję, która mamy nadzieję przyczyni się do nawiązania nowych relacji biznesowych przedsiębiorców z Polski i Czech. Pierwsze kroki w tym celu zostały podjęte, teraz czekamy na efekty rozmów i negocjacji. Padły różne propozycje współpracy, ale być może hitem okaże się wspólny polsko-czeski klaster turystyczny.

 

 

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

| + -