Please update your Flash Player to view content.
piątek, 07 grudzień 2012 10:00

Visegrad Music Union

music unionStowarzyszenie „Ad Astra” współpracujące z Nyskim Domem Kultury otrzymało dotacje z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego na realizację cyklu koncertów pod nazwą Visegrad Music Union.

Podobnie jak roku ubiegłym odbędą się co miesięczne spotkania muzyczne. Przypominamy, że w roku 2012 w Nyskim Domu Kultury Stowarzyszenie zorganizowało „Muzyczne spotkania z Madame Pompadour” z czeskimi artystami, występ węgierskiego Dixielandu, słowackiej Bojnickiej Kapeli jak też koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej. Każdy koncert był inny i każdy zostawił po sobie niezapomniane wrażenia. Celem projektu jest promocja twórczości muzycznej krajów wyszehradzkich, w tym promocja klasycznej muzyki jak też i promocja twórczości regionalnych artystów.

W roku ubiegłym koncerty w NDK-u odbyły się z udziałem nyskich artystów – słynnej sopranistki, laureatki nagrody Trytona Nyskiego, pani Agnieszki Niewiadomskiej, słynnego nyskiego rapera Mikołaja Pietruszczaka czy też perkusisty Michała Baraniewicza (prywatnie Prezesa Stowarzyszenia). Co więcej, podczas gali koncertowej wykonano poemat symfoniczny „Opowieści z nyskiej twierdzy” autorstwa kompozytora nyskiego Marcina Feliksa Miłkowskiego.

W roku 2013 odbędą się imprezy o podobnym charakterze, czyli raz w miesiącu Stowarzyszenie Ad Astra i Nyski Dom Kultury zaproszą widzów na ciekawe przedsięwzięcia muzyczne. A kto wystąpi? No cóż, na razie jeszcze się tworzy program koncertowy, ale z całą pewnością, dzięki aktywności Stowarzyszenia i otrzymanej dotacji, mieszkańcy Nysy oraz goście naszego miasta będą mogli nieodpłatnie skorzystać z bogatej oferty muzycznej.

 

 

Stowarzyszenie Ad Astra jest jednym z najbardziej aktywnie działających NGO na terenie powiatu nyskiego. Od kilku lat organizuje imprezy kulturalne, finansowane przez programy unijne i inne fundusze. Przez cztery lata, od momentu powstania, Stowarzyszenie zorganizowało m.in. półkolonie letnie dla dzieci nyskich, warsztaty breakdance, festiwal muzyki rockowej. Dzięki aktywności swoich członków i pracy społecznej Stowarzyszenie przyczyniło się do wzbogacenia oferty kulturalnej naszego miasta. W innych miastach nie chcą nam nawet uwierzyć, że w Nysie można za darmo uczestniczyć w koncercie np. orkiestry symfonicznej. Mamy nadzieje, że mieszkańcy miasta docenią trud nyskiego Stowarzyszenia, a przede wszystkim, swoją obecnością wesprą podejmowane przez Ad Astrę działania kulturalne.

Zobacz oficjalną stronę The International Visegrad Fund

visegrad_fund

 WYDARZENIA W RAMACH VISEGRAD UNION MUSIC


nasze najlepsze adastraNasze Najlpsze

4 lutego br. podczas przeglądu „Nasze najlepsze” organizowanego przez Nyski Dom Kultury w ramach projektu "Visegrad Music Union" gościnnie wystąpią zespoły taneczne z Kluczborskiego Domu Kultury - Zespól Tańca Nowoczesnego "AGAT" oraz grupa breakdance "Ja Cię Kręcę". ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ RELACJĘ

 

  

 


  

Baśń muzyczna

W pierwszy dzień wiosny warto wybrać się do Nyskiego Domu Kultury na niezwykłą baśń muzyczną H. Ch. Andersena pt. „Słowik” w wykonaniu aktorów z Czech. ZOBACZ WIĘCEJ

 ZOBACZ RELACJĘ

 

 


 

Dixie Jam Session

Będzie to trzecia odsłona edukacyjnego programu „Visegrad Music Union”, realizowanego przez nasze stowarzyszenie przy współpracy z Nyskim Domem Kultury. Tym razem na spotkaniu z muzyką zmierzymy się z sytuacją typu jazz session. Wstęp wolny. ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ RELACJĘ

 

 

  


artanno muzyka

Koncert Artanno

Serdecznie zapraszamy na koncerty mieszanego kameralnego chóru Artanno, który wystąpi 18 maja 2013 r. w Nysie i dzień później w Jeseniku w ramach projektu „Visegrad Music Union“.  ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ RELACJĘ

  

  


 

Ad Astra

Stowarzyszenie Ad Astra istnieje od października 2008 roku i w ciągu niespełna czterech lat zorganizowało szereg imprez o charakterze kulturalnym, przeprowadziło inicjatywy społeczne, w tym także profilaktyczne.

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

| + -