Please update your Flash Player to view content.
Ad Astra
Drukuj

wycieczka do ParyżaParyż jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast europejskich. Nie bez powodu, gdyż znajdziemy tam mnóstwo ciekawych zabytków i atrakcji. Wycieczka szkolna do Paryża powinna zostać dobrze przemyślana pod względem programowym, tak aby nie błądzić bez celu i zwiedzić jak najwięcej interesujących miejsc, a jednocześnie nie zanudzić dzieci.

Oto kilka obowiązkowych punktów, które należy zaliczyć na mapie Paryża:

Katedra Notre Dame – obowiązkowy punkt podczas wycieczki szkolnej. To jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń. Wstęp do katedry jest darmowy, natomiast za wejście na wieżę trzeba zapłacić, ale zdecydowanie warto.

Wieży Eiffla i Pole Marsowe – ze szczytu wieży Eiffla rozciąga się wspaniały widok na Paryż. Warto zapłacić kilka euro za wejście i podziwiać z góry niesamowitą panoramę. Pole Marsowe również warto obejrzeć z widoku ptaka, ale nawet nie wchodząc na szczyt wieży jest co pooglądać. To właśnie z tego miejsca wszyscy, odwiedzający Paryż, robią sobie zdjęcia na tle wieży Eiffela. Punkt obowiązkowy i zdecydowana atrakcja dla każdego.

Muzeum Perfum Fragonard – znajduje się przy polach Elizejskich, a wstęp do muzeum jest darmowy. Atrakcja bardziej dla dziewczyn i kobiet, ale jesteśmy pewni, że chłopcy również będą zainteresowani.

Sorbona – jeden z najstarszych uniwersytetów, założony w 1257 roku, to dzięki niemu, Paryż stał się jednym z najważniejszych centrów świata uniwersyteckiego.

Luwr – chyba najsłynniejsze paryskie muzeum i kolejny obowiązkowy punkt podczas wycieczki szkolnej. Darmowe wejścia są w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, ale trzeba być przygotowanym na tłumy turystów. Jednak nawet jeśli nie traficie na darmowe wejście, to zdecydowanie warto się tam wybrać. Nie da się być w Paryżu i nie zobaczyć Luwru.

Dzielnica Le Marais – na koniec dnia i w ramach czasu wolnego, warto wybrać się do dzielnicy Le Marias. To jedna z najstarszych, paryskich dzielnic. Jest tu pełno muzeów, pałaców, rzeź i oczywiście mnóstwo sklepów z pamiątkami. W ramach odpoczynku można wybrać się do jednej z wielu kawiarni i ekskluzywnych sklepów.

Paryż kryje przed turystami wiele tajemnic, dlatego wycieczka szkolna do Paryża nie powinna skupiać się jedynie na tych najbardziej znanych atrakcjach turystycznych. Z dobrym przewodnikiem u boku można odkryć mało znane, a równie fascynujące oblicze tego miasta.

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

| + -