Please update your Flash Player to view content.

Ad Astra

Opublikowano: 26 luty 2013

Ponad 200 uczestników na scenie – to najlepiej świadczy o rozmachu ruchu artystycznego działającego przy Nyskim Domu Kultury. A przecież nie wystąpiła nawet połowa osób uczęszczająca na próby i spotkania rozwijające pasje. Cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w organizacji tego wydarzenia.

Występy polskich młodzieżowych grup artystycznych to pierwsza z czterech odsłon projektu "Visegrad Music Union" realizowanego przez Stowarzyszenie Ad Astra we współpracy z Nyskim Domem Kultury. Impreza odbyła się 24 lutego, podczas występów o nazwie „Nasze najlepsze” wystąpiło kilkanaście polskich zespołów z Nysy i okolic. Gościnnie wystąpiły zespoły z Kluczborskiego Domu Kultury - Zespól Tańca Nowoczesnego "AGAT" oraz grupa breakdance "Ja Cię Kręcę". 

Przegląd zespołów ruchu artystycznego to świetna okazja do prezentacji dorobku i polskich tradycji tanecznych, młodego pokolenia.  Występy na żywo i prezentacja multimedialna mają być zarówno również zachętą dla dzieci i młodzieży do zapisania się na zajęcia muzyczne, taneczne jak i naszym lokalnym wkładem we współpracę międzynarodową w ramach projektu Fundacji Wyszechradzkiej, która pozwoli na wymianę wrażeń i doświadczeń pomiędzy partnerami projektu "Visegrad Music Union".

  

 

 

Projekt finansowany jest z funduszu The International Visegrad Fund

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

Polecamy

Regionalna Telewizja Opolskie

 

Visit opolskie

4 pory roku

Masz pomysł, jak ciekawie pokazać kulturę, pasje i ludzi pogranicza? Chciałbyś pomóc w realizacji materiałów video? Napisz do nas!

Szlachetna Paczka

 

 

 

 

 

| + -