Please update your Flash Player to view content.

Ad Astra

Opublikowano: 28 sierpień 2010

W ramach Polsko-Czeskiej Muzycznej Fiesty w Jeseniku zabrzmiały koncerty rockowe wchodzące w skład projektu, którego celem jest muzyczne zbliżenie obu narodów. Fani z Nysy i Jesenika, a także miast ościennych otrzymali dawkę rocka i metalu.

 

W górach nie trzeba wiele, by spadł deszcz. Nic dziwnego, że gdy pod niebiosa uderzyły dźwięki koncertu, chmury nie wytrzymały. Koncertową polanę rosiły ciężkie ciepłe krople, a muzycy rozkręcali nieco senną jeszcze publikę. Ta początkowo kryła się między drzewami, ale w końcu wyszła, przyciągnięta muzycznym magnesem. Wesoły, melodyjny rock Spinaczy powyciągał ludzi spod drzew na zieloną, mokrą polanę. Podchodzili grupkami i pojedynczo, pokiwać się, pogibać, ponucić. Wokalista i gitarzysta grupy Marek Smagoń śpiewał także po czesku, więc ze zrozumieniem nie było kłopotu. Zresztą muzyka, jak wiadomo, nie uznaje żadnych granic.

 

Zberny 3000 to już inna para kaloszy. Mocno, z hukiem, by pogłos odbijał się od zalesionych gór. Grupę z Ozimka różniło od Spinaczy praktycznie wszystko. Inaczej pojmowali muzykę, inaczej nawiązywali kontakt z widzem. To zespół 3 braci, więc znają się od zawsze. Teraz poznała ich jesenicka widownia.

Program:

godz. 19.00 - Spinacze (Nysa)

20.00 - Zberny 3000 (Ozimek)

21.00 - Soul Sick (Jesenik)

22.30 - DW8 (Jesenik)

   


 

Relacja czeska:

 

2010-08-28 Sobota Area Astur

Jeseník – rock v rámci Polsko České Hudební Fiesty

 

V rámci Polsko České Hudební Fiesty v Jeseníku zazněly rockové koncerty, které jsou části projektu spojujícího oba národy v hudení oblasti. Zároveň čeští a polští fanouškové z Nysy a Jeseníku bavili se skvěle při rockové a metalové hudbě.

 

Program:

19.00 hod. - Spinacze (Nysa)

20.00 hod. - Zberny (Ozimek)

21.00 hod. - Soul Sick (Jeseník)

22.30 hod. - DW8 (Jeseník)

 

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

Polecamy

Regionalna Telewizja Opolskie

 

Visit opolskie

4 pory roku

Masz pomysł, jak ciekawie pokazać kulturę, pasje i ludzi pogranicza? Chciałbyś pomóc w realizacji materiałów video? Napisz do nas!

Szlachetna Paczka

 

 

 

 

 

| + -