Please update your Flash Player to view content.

Ad Astra

Opublikowano: 02 marzec 2012

Zapraszamy na występ węgierskiego bandu jazzowego Dixie Jam Session. Koncert odbędzie się 18 marca 2012 o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury. Wstęp wolny po okazaniu zaproszenia, które bezpłatnie można odebrać w kasie Nyskiego Domu Kultury oraz w Bastionie św. Jadwigi.

Zespół Dixie Jam Session istnieje już 25 lati jest jednym z nielicznych węgierskich zespołów dixielandowych. Zespół grał na rozmaitych imprezach muzycznych, festiwalach, ceremoniach otwarcia i innych imprezach reprezentacyjnych. Grywał również w klubach jazzowych.

Oprócz standardowych kawałków dixielandowych ich repertuar składa się z piosenek filmowych, ulubionych operetkowych i solówek. Zespół grał w większości krajów europejskich, głównie na festiwalach jazzowych, ale także na francuskich i austriackich weselach, w hiszpańskich klubach, na pokładach niemieckich krążowników. Na austriackich, holenderskich i niemieckich festiwalach piwnych i imprezach kulturalnych. Dwa z nagrań zespołu stały się częścią ścieżki dźwiękowej filmu “The Last Hungarian on Buckeye” pokazanym w Cleveland.

 

W 2006 i 2009 podczas jednomiesięcznej trasy koncertowej w Australii, zostali pierwszym środkowoeuropejskim bandem, który zagrał na 4 międzynarodowych festiwalach jazzowych (Dubbo, Bellingen, Newcastle, Noosa Heads,), zagrali wtedy 23 koncerty w 26 dni.
W 2007 roku mieli jednotygodniowy cykl koncertów w Turku, Finlandia.
W 2008 i 2009 wzięli udział w międzynarodowych festiwalach jazzowych w Saint Raphael we Francji i Kaiserslautern w Niemczech.

Utwory z siedmiu wydanych przez zespół płyt, można posłuchać na stronie internetowej zespołu oraz w brytyjskim radio internetowym Hot Jazz Channel.

_______________________

Visegrad Music United - projekt współfinansowany przez International Visegrad Fund

http://visegradfund.org/

 

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

Polecamy

Regionalna Telewizja Opolskie

 

Visit opolskie

4 pory roku

Masz pomysł, jak ciekawie pokazać kulturę, pasje i ludzi pogranicza? Chciałbyś pomóc w realizacji materiałów video? Napisz do nas!

Szlachetna Paczka

 

 

 

 

 

| + -