Please update your Flash Player to view content.

Ad Astra

Opublikowano: 28 marzec 2013

lalkarze z JarmoierzaJeśli ktoś zapyta któregoś z uczestników wydarzenia teatralnego w NDK, które miało miejsce 21 marca br. o jakiś charakterystyczny aspekt czeskiej kultury – odpowiedź może być tylko jedna: teatr kukiełkowy!

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny to spotkanie z czeską tradycją w wydaniu dla najmłodszych. Lalkarze z Jaromierza wystawili na scenie Nyskiego Domu Kultury dwie baśnie - „Bezgłowy rycerz” i „Zaczarowany las”, przenosząc uczestników spotkania w niezwykłą przygodę drewnianych bohaterów. Dodajmy bohaterów ręcznie rzeźbionych. To właśnie niezwykła precyzja i żywe kolory powodują, że sterowane przy pomocy systemu sznureczków postaci prezentują się w sposób niezwykły. Do tego czeskie poczucie humoru i wplątywanie w rzeczywistość elementów wierzeń ludowych. Smok? Smok był ekstra! – mówiły po spektaklu dzieci.

Loutkářský soubor BOĎI (Jaroměř) przyjechał do Nysy dzięki staraniom naszego Stowarzyszenia. Występ finansowany był ze środków International Visegrad Fund. Przed nami jeszcze dwa wydarzenia z cyklu „Visegrad Music Union”.

Obsada: Roman Bedřich Bauer i Martin Drahorád

 

Projekt finansowany jest z funduszu The International Visegrad Fund

 

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

Polecamy

Regionalna Telewizja Opolskie

 

Visit opolskie

4 pory roku

Masz pomysł, jak ciekawie pokazać kulturę, pasje i ludzi pogranicza? Chciałbyś pomóc w realizacji materiałów video? Napisz do nas!

Szlachetna Paczka

 

 

 

 

 

| + -