Please update your Flash Player to view content.

Ad Astra

Opublikowano: 16 kwiecień 2012

bojnicka kapelaSobotni koncert Bojnickiej Kapeli w Nyskim Domu Kultury okazał się sporym zaskoczeniem. Słowacy zaprezentowali bowiem nie tylko ojczysty folklor, ale także światowe szlagiery muzyki rozrywkowej.  

W repertuarze grupy znalazły się nie tylko skoczne polki i walczyki, ale również piosenki między innymi z repertuaru Elvisa Presleya, Whitney Houston oraz grupy The Beatles. Bojnicka Kapela to 12 muzyków: Róbert Mojžiš, Marek Flimel, Rudolf Mojžiš, Juraj Nechala, Peter Horváth, Pavol Horváth, Jakub Laco, Milan Nechala, Ján Florovič, Juraj Mendel, MVDr., Daniel Fokt, Anton OP oraz 3 wokale: Dominika Pösová, Ladislav Mišeje i Simona Janovičová. Tego wieczoru w sali widowiskowej gromkie brawa rozbrzmiewały niemal po każdym utworze, Słowaccy artyści swoją energią i perfekcją wykonań podbili bowiem serca mieszkańców miasta. Koncert Bojnickiej kapeli, dzięki użyciu technologii multimedialnej był transmitowany bezpośrednio do naszych czeskich partnerów w Jeseniku.

Tradycyjnie już koncert został poprzedzony mini-jarmarkiem wyszechradzkim, na którym goście NDK mogli posmakować typowych, słowackich przysmaków, przywiezionych przez Kapelę. Obok cieszących się sporym powodzeniem serów i słodkich opłatków, na stole pojawiły się także różnorakie soki i wysokoprocentowe specjały.

Występ Bojnickiej Kapeli to już trzeci i zarazem przedostatni koncert z cyklu Visegrad Music United, dofinansowanego ze środków International Visegrad Fund. Przed mieszkańcami Nysy koncert 6 maja, podczas którego utwory wykonają artyści z Polski: Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, śpiewaczka operowa Agnieszka Niewiadomska oraz artysta w Nysie dobrze znany szczególnie młodej publiczności. Finał pełen będzie niespodzianek. Bezpłatne zaproszenia na imprezę można pobrać w kasie Nyskiego Domu Kultury oraz w Bastionie św. Jadwigi.

Zapraszamy!

 

Anna Skrzypiec  

Lubisz nas?

Dom Dwóch Kultur

dom dwóch kultur

visegrad_find

 

Polecamy

Regionalna Telewizja Opolskie

 

Visit opolskie

4 pory roku

Masz pomysł, jak ciekawie pokazać kulturę, pasje i ludzi pogranicza? Chciałbyś pomóc w realizacji materiałów video? Napisz do nas!

Szlachetna Paczka

 

 

 

 

 

| + -